Филтер мрежа

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

1.Мрежата за филтрирање се нарекува и делови за печат, главните материјали на мрежата за филтрирање вклучуваат нерѓосувачки челик 201,304,316,316L.Површината може да се обои во бакар или месинг боја.Главно се користи за филтрирање на вода, храна и лековити течности.Мрежата за филтрирање има некои предности како што се добра форма на печат, добра отпорност на корозија, отпорност на топлина, отпорност на притисок, анти-рѓа.Ние исто така можеме да направиме прилагодување според потребите и примената на клиентите.

2.Постојат два начини на процесот на производство: едниот е филтерот од не'рѓосувачки челик е печат, притиснат, работ со метална плоча или раб на вреќа за вбризгување, другиот е жица завиткана со клин од нерѓосувачки челик. Различната форма на филтер мрежа , технологијата е исто така различна.

img (1) img (4)
img (3) img (2)

3. Обликот на мрежата за филтрирање е тркалезна, правоаголна, овална, рамно дно и така натаму.Бројот на слоеви вклучува еднослојни, двослојни и повеќеслојни, клиентите ќе изберат еднослоен или меѓуслоен според нивните апликации.

4. Филтерскиот екран може ефикасно да ги отстрани физичките нечистотии во системот за собирање и филтрирање, да ја заштити опремата на цевководот и да ги подобри перформансите на медиумот за филтрирање.Погоден е за разни филтри за гориво, филтрација на течност и опрема за третман на вода.

Апликација

Филтерската мрежа се користи во механичката вентилација на воздухот, може да го одржува механичкото чистење и да спречи разни работи да влезат во шуплината. Филтрирајте низ екранот, за да избегнете разни работи, со цел да го зголемите работниот век на машината.

Филтерската мрежа е погодна за дестилација, апсорпција, испарување и филтрирање во нафта, рафинирање на нафта, хемиска, лесна индустрија, медицина, металургија, машини и други индустрии.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја