Декоративен мрежен екран

Краток опис:

Декоративната жичана мрежа вклучува метална калем завеса, мрежа со прстен од синџир, завеса за летање со алка со синџир.Од изборот на суровина, ткаење, заклучување на рабовите, површинска обработка до други процеси, тоа прави декоративната жичана мрежа да има разновидна светла боја и прекрасен изглед за внатрешна декорација.

За инсталирање на мрежата на екранот, за клиентите се достапни видео за инсталација и додатоци, кои го олеснуваат ракувањето.

За повеќе детали за секој тип, секогаш добредојде на вашето барање во секое време.


 • Материјали:Алуминиум, нерѓосувачки челик, железо, месинг, итн или прилагодено
 • Бои:Картичка во боја RAL
 • Типови екрани:Метална калем за перде;Прстен мрежа со синџир пошта;Летачка завеса
 • Големина на листот на екранот:Може да се исече според вашите потреби
 • Инсталација:Е на располагање
 • Пакување:Во ролни
 • Сертификати:ISO и SGS
 • MOQ:10 квадратни метри
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  decorative wire meshI. Метална калем завеса

  1. Метална калем завеса изработена од алуминиум (повеќето), нерѓосувачки челик, железна жица, која е модерна и иновативна декоративна метална завеса со флексибилност и сјај на жица за намотка.Поради својот уникатен дизајн и издржливост, металната намотка не е вообичаена завеса, туку висококвалитетна декорација за згради.Завесата со метална калем со алка со синџир е достапна во различни бои и може да донесе бескрајна имагинација и голема естетска привлечност под одразот на светлината.Широко се користи во внатрешна и надворешна декорација.

  2. Параметри на цени

  О: Материјали

  Б: Дијаметар на жица

  C: Големина на отворот

  Д: Висина на решетката

  Е: Должина на решетката

  F: Боја

  G: Ви требаат додатоци за инсталација или не

  H: Други барања ве молиме советувајте не

   metal coil drapery

  3. Спецификации

  Метална калем завеса

  бр.

  Дијаметар на жица

  Големина на отворот

  Висина на мрежата

  Должина на мрежата

  1

  1 мм

  4 * 4 мм

  прилагодени

  прилагодени

  2

  1 мм

  6 * 6 мм

  прилагодени

  прилагодени

  3

  1,2 мм

  4 * 4 мм

  прилагодени

  прилагодени

  4

  1,2 мм

  6 * 6 мм

  прилагодени

  прилагодени

  5

  1,2 мм

  7 * 7 мм

  прилагодени

  прилагодени

  6

  1,2 мм

  8 * 8 мм

  прилагодени

  прилагодени

  7

  1,2 мм

  10 * 10 мм

  прилагодени

  прилагодени

  8

  прилагодени

  прилагодени

  прилагодени

  прилагодени

  II.Завеса за алка со ланец на мува

  1. Завесата со алка со ланец на мува е изработена од алуминиум.Големините на дупката обично се 1,4мм, 1,5мм, 1,6мм, 1,8мм и 2,0мм. Вообичаената големина на решетката по парче е 90cm*204,5cm, 90cm*214,5cm.Исто така, може да се прилагоди според барањата на клиентите.Завесата од алуминиумски синџир се користи за завеса за врата или прозорец, за делител на просторот и за декорација на таванот.

  2. Параметри на цени

  О: Материјал

  Б: Дијаметар на жица

  В: Ширина и должина на куката

  Д: Висина и должина на завесата

  Е: Боја

  F: Ви требаат додатоци за инсталација или не

  G: Други барања ве молиме советувајте не

   fly curtain

  3. Спецификации

  Материјал

  100% алуминиумски материјал

  Дијаметар на жица

  0,8мм, 1,0мм, 1,2мм, 1,3мм, 1,6мм, 1,8мм, 2,0мм, итн.

  Ширина на куката

  9 мм или 12 мм

  Должина на куката

  17мм, 20,4мм, 22,5мм, 24мм и така натаму.

  Големина на завесата

  0,8m * 2m, 0,9m * 1,8m, 0,9m * 2m, 1m* 2m, 1m*2,1m, итн.

  Површински третман

  Елоксирани

  Бои

  Сребрена, црна, зелена, сина, црвена, виолетова, златна, бакарна, бронзена и сите други бои може да се прилагодат за клиентите

  Материјал

  100% алуминиумски материјал

  Дијаметар на жица

  0,8мм, 1,0мм, 1,2мм, 1,3мм, 1,6мм, 1,8мм, 2,0мм, итн.

  3. Спецификации

  1. Прстенестата мрежа со синџир-пошта е изработена од нерѓосувачки челик 304, 316, 316 L, месинг, железо, итн. Прстенестата мрежа може да се направи во какви било форми според барањата на клиентите, како што се квадрат, круг, трапез, триаголник, итн. Нашата мрежа за прстени се состои од поединечни метални прстени кои се испреплетени со четири дополнителни прстени, а исто така може да се заварат поединечно, направени според вашите потреби.Ова резултира со многу флексибилна, но високо еластична метална мрежа која може да се користи во сите видови области на примена.

  III.Синџир-пошта Прстен мрежа

  2. Параметри на цени

  О: Материјал

  Б: Дијаметар на жица

  В: Големина на прстенот

  Д: Висина на решетката

  Е: Должина на решетката

  F: Боја

  G: Ви требаат додатоци за инсталација или не

  H: Други барања ве молиме советувајте не

  chainmail mesh chainmail mesh 

  3. Спецификации

  Прстен мрежа со синџир пошта

  No

  Дијаметар на жица (мм)

  Големина на отворот (мм)

  Материјали

  Тежина (kg/sqms)

  1

  0,8

  7

  нерѓосувачки

  3

  2

  1

  8

  нерѓосувачки

  4.2

  3

  1

  10

  нерѓосувачки

  3.3

  4

  1.2

  10

  нерѓосувачки

  4.8

  5

  1.2

  12

  нерѓосувачки

  4.6

  6

  1.5

  15

  нерѓосувачки

  5.2

  7

  2

  20

  нерѓосувачки

  6.8

  АпликацијаДекоративна жичана мрежа

  Декоративната жичана мрежа им дава на луѓето силно чувство за деликатес, елеганција, мода и убавина на модерната уметност.Особено под светлината, им дава на луѓето импресивен изглед, одразувајќи го елегантен темперамент и благороден вкус.Домот е расадник на наклонетоста, а домот е домот на љубовта.

  Тие се широко користени во прозорци, тавани, скали, лифтови, дневни соби, деловни згради, хотели, сали за танцување, деловни сали и големи трговски центри.

  Земете ја на пример металната калем завеса, мрежестата завеса со алка со синџир е многу флексибилна во должина, широко се користи во архитектурата.Како што се завеси, прегради на просторот, обложување на ѕидови, сценска позадина, декорација на таванот, јавна архитектонска уметност во трговски центар, ресторан, сала, комерцијална канцеларија, хотел, бар, соба за одмор, изложба итн.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја