на Кина Дијамантска дупка со ниска цена од нерѓосувачки челик поцинкувана проширена метална жичана мрежа за фабрика за ограда и добавувачи |Донџие

Ниска цена Дијамантска дупка од нерѓосувачки челик поцинкувана проширена метална жичана мрежа за ограда

Краток опис:

Декоративна алуминиумска галванизирана мрежа за ограда од експандирана метал.За материјалите, поцинкуваното е попопуларно, но можеме да обезбедиме и материјали од нерѓосувачки челик доколку ви треба.Фабриката Dongjie Wiremesh специјализирана за производство на проширена метална мрежа и перфорирани листови за филтри за воздух.Исто така, нашите сродни производи ги вклучуваат завршните капачиња на филтерот.Нудиме широк асортиман на компоненти за филтрирање на метална мрежа и располагаме со широк асортиман на мрежи за фино филтрирање, поддршка и набори со медиум.

Ако барате доверлив снабдувач за вашиот бизнис со филтри, Dongjie е секогаш подобро решение за вас.Ве молиме слободно испратете ни е-пошта!


 • Материјал:Поцинкуван, не'рѓосувачки челик или прилагоден
 • Облик на дупка:Дијамант, шестоаголник или прилагоден
 • Големина на дупка:Прилагодено
 • Големина на ролна/парче:Може да се сече во која било големина
 • Апликација:Мрежа за поддршка на касети за филтер
 • Други типови на мрежи:Перфорирана мрежа, плетена жичана мрежа
 • Сертификати:Достапно
 • Пакување:Дрвено куќиште или челични палети
 • MOQ:10 квадратни метри
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Ниска цена Дијамантска дупка од нерѓосувачки челик поцинкувана проширена метална жичана мрежа за ограда

  I. Параметри на цени на експандиран метал

  спецификации на експандиран метал

  II.Спецификации на експандиран метал за филтер кертриџ

  Име на производ Поцинкуван мрежен експандиран метал за филтер кертриџ
  Материјал Поцинкуван, нерѓосувачки челик, нискојаглероден челик, алуминиум или прилагоден
  Површински третман Топло поцинкуван и електричен поцинкуван, или други.
  Шаблони за дупки Дијамант, шестоаголник, сектор, вага или други.
  Големина на дупка (мм) 3X4, 4×6, 6X12, 5×10, 8×16, 7×12, 10X17, 10×20, 15×30, 17×35 или приспособено
  Дебелина 0,2-1,6 mm или прилагодено
  Ролна / Висина на лист 250, 450, 600, 730, 100 mm или приспособени од клиенти
  Должина на ролна / лист Прилагодено.
  Апликации Широко се користи за прашинафилтер кертриџ, филтер цевка, панел со филтер елемент, лист со филтер елемент, набран лист,мрежа за поддршкаод плетена мрежа за филтер панел, потпорна мрежа од плисиран јаглероден филтер.
  Методи на пакување 1. Во дрвена/челична палета2. Други специјални методи според барањата на клиентите
  Период на производство 15 дена за контејнер од 1X20ft, 20 дена за контејнер 1X40HQ.
  Контрола на квалитет ISO сертификат;SGS сертификација
  Услуга по продажба Извештај од тестот на производот, онлајн следење.

  III.Предност на проширената метална мрежа за филтер

  1. Проширениот метал се протега во дијамантски или други обрасци со дупки со специјална технологија, за што нема потреба од никакви завари и споеви на површината.Така е поригиден и поцврст.

  2. Во некои апликации за филтрирање, околината е сурова, проширениот метален филтер елемент има поиздржлив животен век од заварениот филтер елемент.

  3. Во примената на елементот за филтрирање, проширениот метален лим вообичаено се прави во форма на цевки за филтрирање на цврсти, вода и други артикли.

  IV.Апликации на проширена метална филтер мрежа

  Касета со галванизиран мрежен експандиран метал за филтер може да се направи во цевки за филтрирање на цврсти, вода и други стоки.Проширените метални филтри елементи се исто така добра мрежа за поддршка на другите филтер елементи, како што се плетените мрежести филтри елементи, елементите на јаглеродниот филтер и другите елементи на филтерот.Може да се користи и како потпорна мрежа на елементот на филтерот, како што се плетената жичана мрежа, елементите на јаглеродниот филтер и други материјали од елементите на филтерот.

  проширен металV. Производна линија

  Постои процес на производство на галванизиран мрежен експандиран метал за филтер кертриџ.Можеме да видиме дека имаме строги процедури од суровини до готови производи.Dongjie би можел да обезбеди услуга за визуелизација на производството за клиентите, што обезбедува клиентите да можат навреме да го сфатат распоредот за производство.

  проширен металVI.Пакување и испорака

  За пакување на галванизиран мрежен експандиран метал за филтер кертриџ, постојат наши методи на пакување: Едниот е спакуван во дрвена кутија со гипс фолија за LCL товар.Другата е во дрвена/челична палета за FCL.Доколку имате други посебни барања, ве молиме информирајте не однапред.

  проширен металVII.Најчесто поставувани прашања

  П1: Дали сте производител или трговец?

  А1: Ние сме професионален производител на проширена метална филтер мрежа.Ние сме специјализирани за жичана мрежа со децении и акумулиравме богати искуства во оваа област.

  П2: Како да се направи истрага?

  A2: Треба да обезбедите материјал, големина на лист, LWD SWD и количина за да побарате понуда.Можете исто така да наведете дали имате некои посебни барања.

  П3: Дали можете да обезбедите бесплатен примерок?

  А3: Да, можеме да обезбедиме бесплатен примерок во половина А4 големина заедно со нашиот каталог.Но, курирската наплата ќе биде на ваша страна.Ќе ви ја вратиме курирската наплата доколку направите нарачка.

  П4: Како е вашиот рок на плаќање?

  A4: Општо земено, нашиот рок на плаќање е T/T 30% однапред и салдото 70% во однос на копијата на B/L.Можеме да разговараме и за други услови за плаќање.

  П5: Како е вашето време за испорака?

  А5: ①Ние секогаш подготвуваме доволно залихи материјал за вашето итно барање, времето за испорака е 7 дена за целиот материјал за залиха.

  ② Според количината и технологијата што ви е потребна за артиклите што не се залиха да ви го понудат точното време на испорака и распоредот на производство.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја