на Кина Декоративна експандирана метална мрежа фабрика и добавувачи |Донџие

Декоративна проширена метална мрежа

Краток опис:

Компанијата Anping Dongjie Wire Mesh произведува проширен лим за многу нови конструкции и застарени градежни места како што се таванската мрежа, мрежата за обложување на фасадите, мрежата за разделување на просторот, мрежата за полиците, мрежата за мебел, градежната мрежа итн. за да изгледаат помодерно и дајте им современ, атрактивен изглед.

Благодарение на неговата издржливост и достапност, експандираниот метал е совршен избор за архитектонски елементи.Што и да е затворена или отворена градежна школка,
Без разлика дали се работи за внатрешно или надворешно засенчување или заштита од видното поле, или дали е стандардна мрежа или решение според индивидуалните барања на клиентите, проширениот метал на Dongjie нуди неограничени можности.

За повеќе детали, ве молиме слободно да не контактирате во секое време!


 • Материјали:Алуминиум, поцинкуван, нерѓосувачки челик, железо
 • Шаблони за дупки:Дијамантска дупка, шестоаголна дупка, секторска дупка
 • Големини на дупки (мм):8*16, 10*20, 20*40, 30*60, 40*60, 40*80, 60*100, 100*150, итн.
 • Дебелина (мм):0,1 мм - 3 мм
 • Големини на листови (мм):600*600, 800*800, 1200*2400, 1220*2440, итн.
 • Пакување:Во дрвена кутија или во дрвена/челична палета
 • Сертификати:SGS и ISO
 • MOQ:10 квадратни метри
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Декоративна проширена метална мрежа

  Кина проширена мрежа

  I Спецификација

  проширена метална мрежа
  Материјал Поцинкуван, нерѓосувачки челик, нискојаглероден челик, алуминиум или прилагоден
  Површински третман Топло поцинкуван и електричен поцинкуван, или други.
  Шаблони за дупки Дијамант, шестоаголник, сектор, вага или други.
  Големина на дупка (мм) 3X4, 4×6, 6X12, 5×10, 8×16, 7×12, 10X17, 10×20, 15×30, 17×35 или приспособено
  Дебелина 0,2-1,6 mm или прилагодено
  Ролна / Висина на лист 250, 450, 600, 730, 100 mm или приспособени од клиенти
  Должина на ролна / лист Прилагодено.
  Апликации Завесен ѕид, прецизна филтер мрежа, хемиска мрежа, дизајн на внатрешен мебел, мрежа за скара, алуминиумски врати, алуминиумска мрежа за врати и прозорци и апликации како што се надворешни заштитни огради, скали.
  Методи на пакување 1. Во дрвена/челична палета2.Други специјални методи според барањата на клиентите
  Период на производство 15 дена за контејнер од 1X20ft, 20 дена за контејнер 1X40HQ.
  Контрола на квалитет ISO сертификат;SGS сертификација
  Услуга по продажба Извештај од тестот на производот, онлајн следење.

   

  II Предности на проширената метална мрежа

  1. Отворите овозможуваат слободен проток на светлина, топлина, звук и воздух.
  2. Разни бои и отвори.
  3. Светла боја, отпорност на висока температура, отпорност на корозија и еколошки.
  4. Нема да изгуби при сечење, за разлика од плетената жичана мрежа.
  5. Ефективни и еколошки.
  6. Лесниот е идеален за завеси на згради.
  7. Лесно е за инсталирање и издржливо, но ниски трошоци за одржување.

  III Примена

   Проширен метал е вид на лим кој е исечен и растегнат за да формира правилен модел (обично во облик на дијамант).Поради својот начин на производство, експандираниот метал е еден од најекономичните и најцврстите челични мрежи или решетки материјали на пазарот.Може да се користи на многу места како што се:

  Таван/завеса

  Декоративна зграда

  Безбедносни екрани

  Обложување на фасади

  Безбедносно оградување

  Балустради

  Гипс или штуко мрежа

  Пешачка патека

  Скалите

  Покрај горенаведените апликации, има и многу други.Ако имате други идеи, plsКонтактирајте не.

  III Пакување и испорака