на Кина Фабрика и добавувачи |Донџие

Екран за дискови со филтер од нерѓосувачки челик

Краток опис:

Екран за дискови со филтер од нерѓосувачки челик
Карактеристики:
1. Различни оценки на микрони.
2. Точна прецизност на филтрација.
3. Достапен во повеќе слоеви за добра механичка сила и фина филтрација.
Добредојдовте да не контактирате.
WhatsApp/WeChat:+86133633300602
Email:admin@dongjie88.com


 • Материјал:Нерѓосувачки челик, бакар, месинг
 • Форми:Круг, квадрат, круг, сад, прилагоден
 • Сертификати:SGS, ISO
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  логото

  Екран за дискови со филтер од нерѓосувачки челик

  I. Спецификации за ваш избор

  1. Материјали на филтер дискови од плетена жичана мрежа:

  Филтерската мрежа се обработува со посебен калап преку перница.Суровините се мрежа од нерѓосувачки челик, мрежа од никел, волфрамска мрежа, титаниумска мрежа, монел жичена мрежа, мрежа Инконел, мрежа Хастеллој, Нихромна мрежа итн.

  2. Форми на филтер дискови со ткаена жичана мрежа:

  Формите на производите на филтер екранот се правоаголник, квадрат, круг, елипса, прстен, правоаголник, капа, половина, во специјална форма.

  3. Видови на филтер дискови со плетена жичана мрежа:

  Структурата на производот на екранот за филтрирање е еднослоен, двослоен и повеќеслоен.

  4. Процес на производство:

  Постојат два начина на процесот на производство: едниот е филтерот од не'рѓосувачки челик е печат, притиснат, работ со метална плоча или раб на вреќа за вбризгување, другиот е жица завиткана со клин од нерѓосувачки челик.Со различните форми на филтер мрежа, технологијата е исто така различна.

  5. Други видови на филтер мрежа:

  Екран за филтрирање на големо
  филтер мрежа

  II.Апликации

  1. Филтерскиот екран може ефикасно да ги отстрани физичките нечистотии во системот за собирање и филтрирање.

  2. Заштитете ја опремата на цевководот и подобрете ги перформансите на филтерскиот медиум.

  3. Погоден е за разни филтри за гориво, филтрација на течност и опрема за третман на вода.

  4. Филтер решетката се користи во механичка вентилација на воздухот, може да го одржува механичкото чистење и да спречи разни работи од во шуплината.

  5. Филтрирајте низ екранот, за да избегнете разни работи, за да го зголемите работниот век на машината.

  6. Филтерската мрежа е погодна за дестилација, апсорпција, испарување и филтрација во нафта, рафинирање на нафта, хемиска, лесна индустрија, медицина, металургија, машини и други индустрии.

  За повеќе детали, добредојдовте да ни испратите е-пошта!

  过滤_副本

  Ⅲ.Зошто да не одберете нас

  фавикон

  Anping Dongjie Wire Mesh Products Co., Ltd.се наоѓа во Анпинг, Хебеј, кој е роден град на жичаната мрежа во светот.Тој е професионален производител на проширена метална мрежа, перфорирана метална мрежа, декоративна жичана мрежа, делови за печат и длабока обработка на други производи од жичана мрежа.

  26+
  Години на искуство

  5000
  Квадратни површини

  100+
  Професионален работник

  证书

  Ⅳ.Пакување и испорака

  филтер за пакување
  испорака

  Ⅴ — ЧПП

  П1: Дали сте производител или трговец?

  А1: Ние сме професионален производител на производи од жичана мрежа за завеси со синџир.Ние сме специјализирани за жичана мрежа со децении и акумулиравме богати искуства во оваа област.

  П2: Како да се направи барање за филтер екранот?
  А2: Треба да обезбедите материјал, големина на решетката и вкупната количина за да побарате понуда.Можете исто така да наведете дали имате некои посебни барања. 
  П3: Дали можете да обезбедите бесплатен примерок?

  А3: Да, можеме да обезбедиме бесплатен примерок во половина А4 големина заедно со нашиот каталог.Но, курирската наплата ќе биде на ваша страна.Ќе ви ја вратиме курирската наплата доколку направите нарачка.
   

  П4: Како е вашиот рок на плаќање?

  A4: Општо земено, нашиот рок на плаќање е T/T 30% однапред и салдото 70% во однос на копијата на B/L.Можеме да разговараме и за други услови за плаќање.

  П5: Како е вашето време за испорака?

  А5: ①Ние секогаш подготвуваме доволно залихи материјал за вашето итно барање, времето за испорака е 7 дена за целиот материјал за залиха.② Според количината и технологијата што ја барате за артиклите што не се залиха да ви го понудат точното време на испорака и распоредот на производство.
  логото

  Контактирај ме

  WhatsApp/WeChat:+8613363300602
  Email:admin@dongjie88.com

  Испрати порака

  请首先输入一个颜色.
  出错!请输入一个有效电话号码.
  请首先输入一个颜色.

  На патот
 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја