на Кина галванизиран метален филтер за завршни капачиња за фабрика за филтри за воздушни касети и добавувачи |Донџие

Поцинкувани метални завршни капачиња за филтер за воздушни касети

Краток опис:

Филтерскиот елемент е инсталиран на возилото и на моторот.За време на механичката работа, ќе се појават вибрации, а празниот филтер ќе поднесе голем стрес.Крајните капачиња на филтерот можат ефикасно да го подобрат носечкиот капацитет на материјалот на филтерот.Капачето на крајот на филтерот обично е пробиено на едната страна за да може да се постави материјалот на филтерот.Крајната страна и жлебот се за држење на лепилото, а другата страна е залепена со гумена заптивка, која ја игра улогата на запечатување на материјалот на филтерот и запечатување на каналот на филтер елементот.
Добредојдовте во истрагата.
WhatsApp/WeChat:+86133633300602
Email:admin@dongjie88.com


Детали за производот

Ознаки на производи

Поцинкувани метални завршни капачиња за филтер за воздушни касети

Крајната капа на филтерот главно служи за запечатување на двата краја на материјалот на филтерот и за поддршка на материјалот за филтрирање.Се печат во различни форми по потреба од челичниот лим.Крајната капа обично се втиснува во жлеб на кој може да се постави крајната страна на материјалот за филтрирање и може да се постави лепило, а другата страна е врзана со гумена заптивка за да функционира за да го запечати материјалот за филтрирање и да го запечати преминот на елементот на филтерот.

-Опис на производството-

завршните капачиња на филтерот

Крајната капа на филтерот главно служи за запечатување на двата краја на материјалот на филтерот и за поддршка на материјалот за филтрирање.Крајните капачиња на филтерот се втиснати во различни форми по потреба од челичниот лим.

Во исто време, нашата компанија може да се прилагоди според вашите потреби.

 

Крајни капачиња на филтерот

Надворешен дијаметар

Внатрешен дијаметар

200

195

300

195

320

215

325

215

330

230

340

240

350

240

380

370

405

290

490

330

спецификација на завршните капачиња на филтерот

-Апликации-

апликација на крајот на капачето на филтерот
завршните капачиња на филтерот
завршните капачиња на филтерот
завршна капа на филтерот

-Процес на производство-

процес на завршна капа на филтерот

Материјалитекои се користат за производство на капачиња на крајот на филтерот вклучуваат галванизиран челик, челик против отпечатоци од прсти, нерѓосувачки челик и многу други материјали.Крајните капачиња на филтерот имаат различни форми според различни потреби.Секој од трите материјали има свои предности.

Поцинкуван

Поцинкуван челик е обложена со цинк оксид за да се спречи рѓосување бидејќи на хемиското соединение е потребно многу подолго време за да се кородира од челикот.Исто така, го менува изгледот на челикот, давајќи му груб изглед.Галванизацијата го прави челикот поцврст и потежок за гребење.

Челик против отпечатоци од прсти

Челик против отпечатоци од прстие еден вид композитна плоча за обложување по обработка отпорна на отпечатоци од прсти на површината од галванизиран челик.Поради својата специјална технологија, површината е помазна и нетоксична и еколошка.

Нерѓосувачки

Нерѓосувачки челике материјал кој е антикорозивен на воздухот, пареата, водата и киселината, алкали, сол и други хемиски средства за корозија.Вообичаените видови на нерѓосувачки челик вклучуваат 201, 304, 316, 316L, итн. Нема 'рѓа, долг работен век и други карактеристики.

-Пакување и испорака-

Пакување на капачето на филтерот11
испорака
логото

Контактирај ме

WhatsApp/WeChat:+8613363300602
Email:admin@dongjie88.com

Испрати порака

请首先输入一个颜色.
出错!请输入一个有效电话号码.
请首先输入一个颜色.

На патот


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја