на Кина перфорирана метална бариера за ветровит челичен ѕид за ограда за фабрика и добавувачи на електрани |Донџие

Перфорирана метална бариера за ветровити, челичен ѕид за ограда за електрана

Краток опис:

Перфорирана метална бариера за ветровити, челичен ѕид за ограда за електрана
Оградата од ветерна прашина е со користење на теоријата на аеродинамиката, во согласност со имплементацијата на еколошкиот тунел за ветер од експериментални резултати обработени во одредена геометриска форма, стапка на отворање и различна комбинација на решетката Ограда од ветер од прашина, ја прават циркулацијата на воздухот (ветрот) од надворешноста, преку ѕидот, ѕидот од внатрешната страна на формата, мешањето на воздухот допре до страничните ветрови, медијалниот слаб ветер, мал ветер, страничниот внатре без ефект на ветрот, за да се спречи прашината од летање.
Добредојдовте да не контактирате.
WhatsApp/WeChat:+86133633300602
Email:admin@dongjie88.com


 • WhatsApp/WeChat ::+8613363300602
 • е-пошта:: admin@dongjie88.com
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Перфорирана метална бариера за ветровити, челичен ѕид за ограда за електрана

  Брановидни перфорирани метали вклучуваат мрежа за заштита од ветер, бариери за бучава, материјал за третман на вода.Брановидни перфорирани метали, исто така, нарекуваат мрежа за заштита од ветер, мрежа отпорна на ветер од прашина, ограда против прашина против ветер.Мрежата на ветробранот е главно изработена од галванизиран челик.Карактеристиките на решетката на ветробранот се добра цврстина и отпорност на висока и ниска температура, отпорност на пламен, различна дебелина и боја.Има долг работен век, светлата боја не лесно бледнее.

  1-Спецификација

  Брановиден перфориран метал

  Бучавата бариера одржува ниски нивоа на загадување, спречува отсјај, спречува стареење, отпорен на удар, спречува замрзнување, а одмрзнувањето има стабилен коефициент на апсорпција на звук, отпорна е на влага, отпорна на корозија има отпорност на удари со голема брзина на проток на воздух и лесно се свиткува.Транспортот, одржувањето и обработката се лесни.
  Тоа е генерално разумно во однос на цената и перформансите и може да се обои во различни бои.

  Ѕид на прекинувач на ветер

  2-Апликација

  ветрот-ѕид
  ветрот-ѕид
  ветрот-ѕид

  Примената на мрежата за заштита од ветер вклучува електрани, рудници за јаглен, постројки за коксирање и други претпријатија засадуваат резервоари за јаглен двор, поморски пристаништа, докови дворови за складирање јаглен и разни видови дворови на материјали, челик, градежни материјали, цемент и други претпријатија од сите видови на надворешен двор, железничка и автопат транспортна станица двор за складирање јаглен.градилиште, патно инженерство привремена градба поле.

  ветрот-ѕид
  ветрот-ѕид

  3-Процес на производство

  ограда од ветер

  4-Зошто да не одберете нас

  фавикон

  Anping Dongjie Wire Mesh Products Co., Ltd.се наоѓа во Анпинг, Хебеј, кој е роден град на жичаната мрежа во светот.Тој е професионален производител на проширена метална мрежа, перфорирана метална мрежа, декоративна жичана мрежа, делови за печат и длабока обработка на други производи од жичана мрежа.

  26+
  Години на искуство

  5000
  Квадратни површини

  100+
  Професионален работник

  9174beaec4055c7a6bfd88d76de5ff8

  dsf

  Фабрички екран (4)

  Фабрички екран (5)

  Фабрички екран (9)

  Фабрички екран (7)

  5-Пакување и испорака


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја