на Кина Фабрика и добавувачи на филтер за филтри со галванизиран активен јаглен за третман на вода |Донџие

Поцинкуван филтер со активен јаглен за третман на вода

Краток опис:

Елементот на филтерот со активиран јаглерод е направен од висококвалитетен јаглерод од овошна школка и активен јаглен на база на јаглен, дополнет со лепила од типот на храна и обработен со високотехнолошка технологија и специјална технологија.Интегрира адсорпција, филтрација, пресретнување и катализа.Може ефикасно да ги отстрани органските материи, резидуалниот хлор и другите радиоактивни материи во водата и има ефект на обезбојување и отстранување на мирис.Тој е идеален производ од новата генерација во индустријата за прочистување на течности и воздух.
Добредојдовте да не контактирате.
WhatsApp/WeChat:+86133633300602
Email:admin@dongjie88.com


Детали за производот

Ознаки на производи

Поцинкуван филтер со активен јаглен за третман на вода

Јаглероден филтер од кинески производител

Елементот на филтерот со активиран јаглерод е направен од висококвалитетен јаглерод од овошна школка и активен јаглен на база на јаглен, дополнет со лепила од типот на храна и обработен со високотехнолошка технологија и специјална технологија.Интегрира адсорпција, филтрација, пресретнување и катализа.Може ефикасно да ја отстрани органската материја, резидуалниот хлор и другите радиоактивни материи во водата и има ефект на обезбојување и отстранување на мирисот.Тој е идеален производ од новата генерација во индустријата за прочистување на течности и воздух.

——Спецификација——

Јаглеродна филтрација е метод на филтрирање кој користи парче активен јаглен за отстранување на загадувачите и нечистотиите користејќи хемиска адсорпција.Кога некој материјал адсорбира нешто, тој се врзува за него преку хемиска привлечност.

Огромната површина на активен јаглен му обезбедува безброј места за врзување.Кога одредени хемикалии ќе се приближат до површината на јаглеродот, тие се закачуваат на површината и остануваат заробени.

Кога се користат за прочистување на воздухот, тие едноставно може да се инсталираат високо во системот за вентилација на просторијата или може да бидат попогодни за употреба како самостојна единица.

Јаглероден филтер од кинески производител

——Детали——

Активиран јаглерод е јаглероден адсорбент со развиена структура на пори, голема специфична површина и силен селективен капацитет на адсорпција по карбонизација и активирање на јаглеродните материјали.Под одредени услови, може да адсорбира и отстрани една или некои супстанции во течноста или гасот, и да игра улога на прочистување, прочистување и обновување и да реализира прочистување на производите или прочистување на околината.

Јаглероден филтер мрежа
Јаглероден филтер од кинески производител
Јаглероден филтер од кинески производител

Како производител на медиуми и филтри со активен јаглен, имаме целосна контрола врз квалитетот на медиумот со активен јаглен што се користи во нашите филтри и ги прилагодуваме на специфичната употреба на филтерот.

Ги нудиме најчесто користените стандардни филтри, но исто така сме вешти во производството на сопствени филтри според спецификациите наведени на клиентите.

филтер со активен јаглен
Јаглероден филтер од кинески производител
Јаглероден филтер од кинески производител

НАШИОТ

КОМПАНИЈА

ANPING COUNTY DONGJIE WIRE MESH PRODUCTS CO., LTD

Фабриката за производи за жичени мрежи Anping Dongjie е основана во 1996 година со површина од 5000 квадратни метри.Имаме повеќе од 100 професионални работници и 4 професионални работилници: работилница за проширена метална мрежа, работилница за перфорирана, работилница за производи од жичана мрежа за штанцување, изработени калапи и работилница за длабока обработка.

Фабрика за перфорирани екрани
завршните капачиња на филтерот
Фабрика за проширена метална мрежа
Кина филтер мрежа
Кина експандиран метал

Нашите вештини и експертиза

Ние сме специјализиран производител за развој, дизајн и производство на проширена метална мрежа, перфорирана метална мрежа, декоративна жичана мрежа, капачиња на крајот на филтерот и делови за печат со децении.Dongjie усвои сертификат за систем за квалитет ISO9001:2008, сертификат за систем за квалитет SGS и модерен систем за управување.

Дизајн
%
Развој
%
Производство
%

Ако ви треба, само кликнете на копчето подолу.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја