на Кина Фабрика за плафон со проширена метална мрежа со алуминиум и добавувачи |Донџие

Спуштен таван со алуминиумска проширена метална мрежа таван

Краток опис:

Спуштен таван со алуминиумска проширена метална мрежа таван
Проширената метална мрежа има прекрасен изглед и е погодна за моделирање.Во исто време, има многу добар ефект на вентилација и е погоден за апликации со спуштен плафон.Во исто време, тој е лесен за инсталирање, издржлив и има висока јачина и цврстина.
Ако ви треба стабилен добавувач со проширена метална мрежа, ве молиме контактирајте не.
WhatsApp/WeChat:+86133633300602
Email:admin@dongjie88.com


 • Материјал:Нерѓосувачки лим, црн челик, алуминиум, галванизиран челик, бакар/месинг итн.
 • Облик на дупка:Дијамантска дупка, цветна дупка, шестоаголна дупка, секторска дупка итн.
 • Големина на дупка (мм):3*4, 3*5, 5*20, 7*12, 8*16, 10*20 или приспособено.
 • Големина на влакно (мм):≥0,2 мм
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Спуштен таван со алуминиумска проширена метална мрежа таван

  Кина таванот мрежа

  Опис на производот

   

  Проширена метална мрежа како декоративна мрежа, општиот материјал е плоча од нерѓосувачки челик или алуминиумска плоча, силата и цврстината се високи, лесна структура, добра флексибилност, добра вентилација, силна затегнувачка сила, издржлива, едноставна инсталација.

  проширена метална мрежа
  Име на производ Спуштен таван со алуминиумска проширена метална мрежа таван
  Материјал Поцинкуван, нерѓосувачки челик, нискојаглероден челик, алуминиум или прилагоден
  Површински третман Топло поцинкуван и електричен поцинкуван, или други.
  Шаблони за дупки Дијамант, шестоаголник, сектор, вага или други.
  Големина на дупка (мм) 3X4, 4×6, 6X12, 5×10, 8×16, 7×12, 10X17, 10×20, 15×30, 17×35 или приспособено
  Дебелина 0,2-1,6 mm или прилагодено
  Ролна / Висина на лист 250, 450, 600, 730, 100 mm или приспособени од клиенти
  Должина на ролна / лист Прилагодено.
  Апликации Завесен ѕид, прецизна филтер мрежа, хемиска мрежа, дизајн на внатрешен мебел, мрежа за скара, алуминиумски врати, алуминиумска мрежа за врати и прозорци и апликации како што се надворешни заштитни огради, скали.
  Методи на пакување 1. Во дрвена/челична палета2.Други специјални методи според барањата на клиентите
  Период на производство 15 дена за контејнер од 1X20ft, 20 дена за контејнер 1X40HQ.
  Контрола на квалитет ISO сертификат;SGS сертификација
  Услуга по продажба Извештај од тестот на производот, онлајн следење.

  Сликите на производите покажуваат

   

  Проширената метална мрежа е заеднички градежни материјали, на индустриската архитектура, може да се користи како мрежа за завеси, прецизен филтер, хемиска мрежа, во внатрешна архитектура, може да се користи како оџак и дизајн на внатрешен мебел, исто така може да се користи како мрежа за скара, алуминиумски врати и прозорци и апликации како што се надворешни заштитни огради, скали и поради тоа што е издржлив, отпорен на корозија и 'рѓа, Изборот на проширена метална мрежа за вашите потреби за градежен материјал е вашиот најдобар избор.

  Кина алуминиумски таван панел
  Кина алуминиумски таван панел
  Кина алуминиумски таван панел
  Кина алуминиумски таван панел
  Кина алуминиумски таван панел

  Профил на компанијата

   

  фавикон

  Anping Dongjie Wire Mesh Products Co., Ltd.се наоѓа во Анпинг, Хебеј, кој е роден град на жичаната мрежа во светот.Тој е професионален производител на проширена метална мрежа, перфорирана метална мрежа, декоративна жичана мрежа, делови за печат и длабока обработка на други производи од жичана мрежа.

  24+
  Години на искуство

  5000
  Квадратни површини

  100+
  Професионален работник

  Нашата мисија

  Со текот на годините, мојата компанија отсекогаш беше посветена на мрежа од челични плочи, алуминиумска мрежа, капак на филтер, мрежа на истражување и развој, континуирано подобрување и иновација на производите на претпријатието, постоечки производи: мрежа од мали челични плочи, мрежи од дијамантски челик, челична плоча растеглива мрежа, галванизирана челична мрежа, челична мрежа, филтер од не'рѓосувачки челик со челична мрежа, мрежа од алуминиумски плочи, декоративна мрежа од алуминиумски плочи, дијамантска мрежа од алуминиумски плочи, алуминиумска мрежа за кондоли, алуминиумска конг мрежа, завесна мрежа од алуминиумски плочи, прозорец од алуминиумска легура на магнезиум мрежа на екран, филтер плоча, мрежа од не'рѓосувачки челик, валани плочи, мрежа за пробивање на микро дупки и други производители на мрежи за индустриска и земјоделска употреба.

  img2

  img

  Визија на индустријата

  Долги години техничкото ниво и квалитетот на производите во истата индустрија се во позиција. Долго време одржува добри кооперативни односи со големи домашни нафтени полиња, рудници за јаглен, општински транспорт и други единици, и имавоспостави добри трговски контакти со повеќе од 70 земји, вклучувајќи ги САД, Република Кореја, Филипините, Русија и Австралија.производите се користени во некои големи проекти во Шангај,и се пофалени и пофалени од многу клиенти.

  Anping Dongjie Wire Mesh Products Co.Ltd.е подготвен да соработува со вас и да создаде подобро утре.

  Фабрички приказ

  9174beaec4055c7a6bfd88d76de5ff8

  dsf

  Фабрички екран (4)

  Фабрички екран (5)

  Фабрички екран (6)

  Фабрички екран (7)

  Фабрички екран (8)

  Фабрички екран (9)

  Фабрички екран (1)

  Пакување и достава

   
  проширена метална амбалажа
  проширена метална амбалажа2
  испорака

  Најчесто поставувани прашања

   

  П1: Кога можеме да го добиеме вашиот одговор?

  А1: Во рок од 24 часа по добивањето на вашето барање.

  П2: Како да направите барање за проширена метална мрежа?
  A2: Треба да наведете материјал, големина на лист, LWD SWD и количина за да побарате понуда.Можете исто така да наведете дали имате некои посебни барања.

  П3: Дали можете да обезбедите бесплатен примерок?
  А3: Да, можеме да обезбедиме бесплатен примерок во половина А4 големина заедно со нашиот каталог.Но, курирската наплата ќе биде на ваша страна.Ќе ви ја вратиме курирската наплата доколку направите нарачка.

  П4: Сите трошоци ќе бидат јасни?
  А4: Нашите цитати се директни и лесно разбирливи.

  П5: Кои видови материјали се направени во проширени метални лимови?
  А5: Постојат многу видови материјали направени во проширени метални лимови.На пример, алуминиум, јаглероден челик, нерѓосувачки челик, никел, сребро и бакар, сите може да се направат во проширени метални лимови.

  П6: Што е со времето на испорака?
  А6: Нормално 20 дена ќе зависат од количината на нарачката.

  П7: Како е вашиот рок на плаќање?
  A7: Општо земено, нашиот рок на плаќање е T/T 30% однапред и салдото 70% во однос на копијата на B/L.Можеме да разговараме и за други услови за плаќање.
  логото

  Контактирај ме

  WhatsApp/WeChat:+8613363300602
  Email:admin@dongjie88.com

  Испрати порака

  请首先输入一个颜色.
  出错!请输入一个有效电话号码.
  请首先输入一个颜色.

  На патот


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја