на Кина Алуминиумски шарен синџир за завеси за врата со двојна кука за фабрика за прегради и добавувачи |Донџие

Алуминиумски шарен синџир за завеса за врата со двојна кука за преграда

Краток опис:

Алуминиумска шарена преграда Синџир за завеси од врата со синџир со двојна кука
Достапни се различни бои
Двојните синџири за куки се достапни во сина, зелена, розова, црна, мат црна и класична сребрена боја.Изберете го оној кој најмногу одговара на вашиот декор!
Добредојдовте да не контактирате.
WhatsApp/WeChat:+86133633300602
email:admin@dongjie88.com


Детали за производот

Ознаки на производи

Алуминиумски шарен синџир за завеса за врата со двојна кука за преграда

Завесата со врски со ланец за летање, исто така наречена синџир за летање, е направена од алуминиумска жица со елоксирана површинска обработка.Како што сите знаеме, алуминиумскиот материјал е лесен, може да се рециклира, издржлив со флексибилна структура.Ова осигурува дека завесата од синџирот има одлична отпорност на 'рѓа и добри својства за заштита од пожар.Завесата со алка со ланец на мува е изработена од алуминиум.Големината на дупката обично е 1,4мм, 1,5мм, 1,6мм, 1,8мм и 2,0мм.Вообичаената големина на мрежата по парче е 90cm*204,5cm, 90cm*214,5cm.Исто така, може да се прилагоди според барањата на клиентите.Завесата од алуминиумски синџир се користи за сенка за обесени врати или прозори, разделник на простор и декорација на таванот.

IMG IMG (6)
 7090c1421
IMG (8)

Спецификација за завеса со врски со ланец на мува

Материјал

100% алуминиумски материјал

Дијаметар на жица

0,8мм, 1,0мм, 1,2мм, 1,3мм, 1,6мм, 1,8мм, 2,0мм, итн.

Ширина на куката

9 мм или 12 мм

Должина на куката

17мм, 20,4мм, 22,5мм, 24мм и така натаму.

Големина на завесата

0,8m * 2m, 0,9m * 1,8m, 0,9m * 2m, 1m* 2m, 1m*2,1m, итн.

Површински третман

Елоксирани

Бои

Сребрена, црна, зелена, сина, црвена, виолетова, златна, бакарна, бронзена и сите други бои може да се прилагодат за клиентите

Карактеристики на завесата за врска со ланец на мува

(1) Шарена, силно чувство на паѓање, флексибилно
(2) Достоинствен и дарежлив, добар стереоскопски ефект
(3) Антикорозивни, огноотпорни, добри ефекти за засенчување
(4) Отпорност на високи температури, но никогаш не се избледуваат
(5) Широка употреба, извонреден ефект на декорација
(6) Достапни се различни форми и големини
(7) Заштита на животната средина, долг работен век

Апликација

IMG (4) IMG (3)
IMG (5) IMG (7)

НАШИОТ

КОМПАНИЈА

ANPING COUNTY DONGJIE WIRE MESH PRODUCTS CO., LTD

Фабриката за производи од жичана мрежа Anping Dongjie е основана во 1996 година со површина од 5000 квадратни метри.Имаме повеќе од 100 професионални работници и 4 професионални работилници: работилница за проширена метална мрежа, работилница за перфорирана, работилница за производи од жичана мрежа за штанцување, изработени калапи и работилница за длабока обработка.

Фабрика за перфорирани екрани
завршните капачиња на филтерот
Фабрика за проширена метална мрежа
Кина филтер мрежа
Кина експандиран метал

Нашите вештини и експертиза

Ние сме специјализиран производител за развој, дизајн и производство на проширена метална мрежа, перфорирана метална мрежа, декоративна жичана мрежа, капачиња на крајот на филтерот и делови за печат со децении.Dongjie усвои сертификат за систем за квалитет ISO9001:2008, сертификат за систем за квалитет SGS и модерен систем за управување.

Дизајн
%
Развој
%
Производство
%

Ако ви треба, само кликнете на копчето подолу.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја